گروه آوازی تهران به خوانندگی وحید تاج در تبریز روی صحنه رفت

به خوانندگی در تبریز روی صحنه رفت

خلاصه خبر : این کنسرت دوشنبه ۱۱ بهمن‌ماه سال جاری در دو سانس ۱۸ و ۲۱ برگزار شد و وحید تاج به‌عنوان خواننده در اجرای ۴ قطعه گروه را همراهی کرد…

کنسرت گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو و خوانندگی وحید تاج در حالی در تالار پتروشیمی شهر تبریز برگزار شد که این گروه برای نخستین بار قطعه «آخشام ماهنیسى» از «توفیق قلی اف» را برای آذری زبان‌ها اجرا کرد.
این کنسرت دوشنبه ۱۱ بهمن‌ماه سال جاری در دو سانس ۱۸ و ۲۱ برگزار شد و وحید تاج به‌عنوان خواننده در اجرای ۴ قطعه گروه را همراهی کرد.
آهنگ محلى آذربایجانى «کوچلره سوسپمیشام» با تنظیم میلاد عمرانلو نخستین قطعه اجرایی در کنسرت تبریز بود و در ادامه قطعه «خوشه‌چین» با آهنگسازی روح ا… خالقى و «دختر کولى» با آهنگسازی عباس شاپورى و تنظیم شهرام توکلى با صدای وحید تاج اجرا شد تا گروه آوازی تهران گنجشک اشی‌مشی،متل قدیمى با تنظیم همایون آرامفر را به گوش مخاطبان آذری خود برساند.
« What a wonderful world » ، « Sway »، « Heal the world » و « Takatakata » دیگر قطعات اجرایی توسط گروه آوازی تهران بود و در ادامه «پدرخوانده» و «نقاب زورو» با تنظیم «حسین محمدی» به اجرا درآمد.
آهنگ محلى آذربایجانى «سارى گلین» و «توى ماهنیسى» به آهنگسازی توفیق قلی اف و تنظیم میلاد عمرانلو که به اجرا درآمد و وحید تاج برای نخستین بار قطعه آذری «آخشام ماهنیسى» به آهنگسازی توفیق قلى اف و تنظیم علیرضا شریعتى را به گوش مخاطبان رساند و در آخر «خاک مهرآیین» با آهنگسازی علی‌اکبر قربانی و تنظیم مشترک با میلاد عمرانلو توسط تاج به‌عنوان حسن ختام کنسرت تبریز گروه آوازی تهران، اجرا شد.
این اجرا میزبان مهمانان چون عیسا غفاری، سیروس جمالی، اسفندیار قره باغی و … بود.
پریسا دلفانی و پگاه عینکچی (سوپرانو ۱)، نازنین روستا و سلماز جوانبخت (سوپرانو ۲)، مهدیه صفدری و سمیرا دیلمقانی (آلتو ۱)، یلدا نوری و صدف بهرام جاویدی (آلتو ۲)، فرهاد خزری و کامران اروج زاده (تنور ۱)، علی مسیبی آلاشتی و محمدرضا سیدی (تنور ۲)، نوی یزدانیان و محمد حقیقی (باس۱)، مهرداد ناصحی و فرزاد امیدی (باس ۲) اعضای گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو و خوانندگی وحید تاج را تشکیل می‌دادند.
گفتنی است؛ وحید تاج ۱۵ و ۱۶ بهمن‌ماه با ارکستر ۱۲ نفری «فرهنگ و هنر» به رهبری شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی در سالن چایکوفسکی مسکو روی صحنه خواهد رفت و در دو بخش به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
در بخش اول اجرای مسکو قطعاتی چون راپسودی از خیام میرزا زاده، بیا از حبیب‌الله بدیعی با شعری از تورج نگهبان، خوشه‌چین از روح‌الله خالقی با شعری از حسین گل‌گلاب، رنگ بیات شیراز با ملودی محلی آذربایجانی، هوای جنون از شهرام توکلی با شعر محمد قهرمان و در بخش دوم شورآفرین به آهنگسازی علی‌اکبر قربانی، بهار دلکش از درویش خان با شعری از ملک‌الشعرای بهار، خاطره و کارناوال از ساخته‌های علی‌اکبر قربانی، نگار من از علی تجویدی با شعر منیره طاها، خوش‌آمدی از مین باشیان با شعر کاوه، خاک مهر آئین از علی‌اکبر قربانی با شعر اسماعیل فرزانه اجرا خواهد شد که برخی از این قطعات توسط شهرام توکلی و علی‌اکبر قربانی دو رهبر ارکستر فرهنگ و هنر تنظیم‌شده‌ است.

سایر آثار این خواننده

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *